(општа) Хелбој - Паклени деран тема

Started by Силни, November 16, 2010, 08:08:25 AM

Previous topic - Next topic

Snake Plissken

Seljaci, kad cemo da bistrimo Helisu konacno? Samo mi je to jos ostalo da zavrsim.

Силни

Snake Plissken

Dosta s tim slikama, bre! Zar ne znas (izjeli te vuci) da mi je na fonu iskljucen prikaz slika?!!

Силни

Послаћу ти на мејл. Не могу да одолим на слике, а дочаравају само тако.

Силни

Апдејтован писпо трејдова и лајбрерија. Тек да се зна.

Aleks

Quote from: Силни on March 12, 2013, 02:12:06 PM
Апдејтован писпо трејдова и лајбрерија. Тек да се зна.

Nije dodato šta je Sistem objavio u međuvremenu.

A ne vidim ni poslednji Sistemov trejd u spisku, kao original?

Силни

Вероватно зато што нисам додао. Престао сам да пратим Систем, а и верујем већина људи која чита Хелбоја, осим Грује.

Aleks

Quote from: Силни on March 13, 2013, 08:51:36 PM
Вероватно зато што нисам додао. Престао сам да пратим Систем, а и верујем већина људи која чита Хелбоја, осим Грује.

Ako postoje dve grupe ljudi

- oni koji čitaju Sistemova izdanja - dakle čitaju Helboja
- oni koji ne prate Sistemovog Helboja - dakle ne čitaju Helboja ili ga čitaju sa originalnih, stranih izdanja ili skenova

Kako znamo da većina ljudi koji čitaju Helboja ne prati Sistemovo izdanje?

Morali bi da znamo koliki je sistemov tiraž , koliko se proda, koliko svaki prodati strip ima čitaoca (možda više od jednog) - i kad utvrdimo koliko ljudi čita njihovo izdanje, moramo znati koliko ga čitaju sa stranih izdanja i skenova (kod nas), pa da poredimo gde je većina i kolika je ta većina (natpolovična, dvotrećinska...).

Previše nepoznanica. Dodatno komplikuje što ima ljudi koji se preklapaju, u obe su kategorije - čitaju Sistem i druge izvore.

A ja sam te pitao Helboj, Betmen, Starmen epizode, gde su u originalima?

Snake Plissken

Силни

Quote from: Alex (TS) on March 13, 2013, 10:59:26 PM
Ako postoje dve grupe ljudi

- oni koji čitaju Sistemova izdanja - dakle čitaju Helboja
- oni koji ne prate Sistemovog Helboja - dakle ne čitaju Helboja ili ga čitaju sa originalnih, stranih izdanja ili skenova

Kako znamo da većina ljudi koji čitaju Helboja ne prati Sistemovo izdanje?

Morali bi da znamo koliki je sistemov tiraž , koliko se proda, koliko svaki prodati strip ima čitaoca (možda više od jednog) - i kad utvrdimo koliko ljudi čita njihovo izdanje, moramo znati koliko ga čitaju sa stranih izdanja i skenova (kod nas), pa da poredimo gde je većina i kolika je ta većina (natpolovična, dvotrećinska...).

Previše nepoznanica. Dodatno komplikuje što ima ljudi koji se preklapaju, u obe su kategorije - čitaju Sistem i druge izvore.

A ja sam te pitao Helboj, Betmen, Starmen epizode, gde su u originalima?

Преозбиљно а небитно.

У "оригиналима" су у трејдовима који не спадају у регуларни континуитет који ја пописах, а у Лајбреријима нигде. Што говори о њиховом квалитету и важности. Знам да ће Груја сад да плаче, али добро, то је жртва коју сам спреман да поднесем.

Imrahil

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Силни

Млади Хелиша и Фегредо... Дивно.

Силни

Чаврљање, дискусије без конкретног тока (али само и искључиво) о Хелиши, најаве нових издања, све у свему опуштено али усмерено.

Hellboy је један од најбољих стрипова који тренутно излазе, велика је штета што Систем комикс објављује црно белу варијанту, чак и трејд им је црно бели. Претпостављам да је у питању цена, али и даље је штета.

Елем, Мајк Мињола је аутор Хелбоја. У почетку је он писао приче и цртао, касније му се придружује и Ричард Корбен, уз још неке ауторе.

Хелбој воли мачке и слаткише и уствари је Звер Апокалипсе, право име му је Анунг Ун Рама, и за време другог светског рата призвали су га на земљу нацистички окултисти окупљени око пројекта Рагнарок, предвођени Распућином (да да, тим Распућином). Пронађен је од стране једног одреда америчке војске којем је био придружен, тада млади, професор Тревор Брутенхолм, који је постао очинска фигура у Хелбојевом животу, тако га је и ословљавао. Одводе га у базу америчке војске у Новом Мексику, где он одраста уз професора Брутенхолма, који је основао BPRD, Биро за паранормално истраживање и одбрану. Једна од премиса стрипа, и основних идеја, је да свако бира сам свој пут, и да је могуће да неко попут Звери постане суштинска супротност ономе за шта је предодређен. Тако Хелбој уствари постаје херој који се бори против којекаквих старовременских митолошких бића, паганских богова и повремено против истих оних који су га на земљу и довели. Уз то, једна од најважнијих карактеристика овог стрипа је необичан хумор који се не среће често код (супер)хероја.

Трејдови, хронолошки:

1. Hellboy: Seed of Destruction - 1994 (5 епизода, објавио Систем као посебне епизоде)
2. Hellboy: Wake the Devil - 1997 (5 епизода, објавио Систем као посебне епизоде)
3. Hellboy: The Chained Coffin and Others - 1998 (неколико мини-серија и oneshotova, тачније The Corpse, Iron Shoes, The Baba Yagа, A Christmas Underground, The Chained Coffin, The Wolves of Saint August, Almost Colossus, објавио Систем као посебне епизоде)
4. Hellboy: The Right Hand of Doom - 2000 (неколико мини-серија и oneshotova, тачније Pancakes, The Nature of the Beast,  King Vold, Heads, Goodbye, Mister Tod, The Vârcolac, Тhe Right Hand of Doom, Box Full of Evil, објавио Систем као посебне епизоде)
5. Hellboy: Conqueror Worm - 2002 (4 епизоде, објавио Систем као трејд, и ту је за сада Системовим издањима крај)
6. Hellboy: Strange Places - 2006 (мини серије The Third Wish и The Island)
7. Hellboy: The Troll Witch and Others - 2007 (неколико мини-серија и oneshotova, тачније The Penanggalan, The Hydra and the Lion, The Troll Witch, The Troll Witch, The Ghoul, The Vampire of Prague, Makoma)
8. Hellboy: Darkness Calls - 2008 (троделна прича, иначе објављена у 6 епизода)
9. Hellboy: The Wild Hunt - 2010 (8 епизода)
10. Hellboy: The Crooked Man and Others (неколико oneshotova, тачније The Crooked Man, They Who Go Down To the Sea In Ships, The Mole и The Temple of Moloch)
11. Hellboy: The Bride of Hell and Others -2011 (неколико једнопуца и једна мини серија, тачније Нellboy in Mexico, Double Feature of Evil, The Sleeping and the Dead, The Bride of Hell, The Whittier Legacy, Buster Oakley Gets His Wish)
12. The Storm and the Fury (гле чуда, The Storm и the Fury)

У међувремену се оформила и Лајбрери едишн едиција (Hellboy: Library Edition) која у једну тзв. овер-сајзд књигу скупља по два трејда, са разноразним занимљивим додацима (сликама, цртежима, текстовима и интервјуима свих аутора). За сада се појавило:

1. Hellboy: Library Edition Volume I -2008 (Seed of Destruction и Wake the Devil)
2. Hellboy: Library Edition Volume II - 2008 (The Chained Coffin and Others и The Right Hand of Doom)
3. Hellboy: Library Edition Volume III - 2009 (Conqueror Worm и Strange Places)
4. Hellboy: Library Edition Volume IV - 2011 (The Troll Witch and Others и The Crooked Man and Others, с тим да се у овој књизи не налази прича "The Mole", која се иначе налази у The Crooked Man and Others)
5. Hellboy: Library Edition Volume V (Darkness Calls и The Wild Hunt)
6. Hellboy: Library Edition Volume VI (The Storm, The Fury, The Bride of Hell and Others) (јун 2013.)

Lord Vader89

prebaciJo bih radije temu iz americkog podforuma
bezveze da imamo dve iste?

pa onda prvi post moze da se sredi, uredi, itd....?

Силни

Управо сам хтео да ти речем то. Дедер...