(општа) Хелбој - Паклени деран тема

Started by Силни, November 16, 2010, 08:08:25 AM

Previous topic - Next topic

Силни

Quote from: Snake Plissken on March 02, 2011, 01:26:41 PM
Najbolji strip ikada.

Fenomenalna potkovanost autora raznim horor-pricama, ali i predanjima, mitovima, sjajno. Ma pisao bih pola sata a nemam vremena sad.

О да...

Quote from: Lord Vader89 on March 02, 2011, 01:28:47 PM
E pa na to sam mislio bre! :D

Da, mislio sam na Hellboy serijal. Ide li jos uvek?

A glede library edition, video sam to, ali nisam se usudjivao da otvorim, kad sam video cenu :-\
(ili je bese bio zamotan u foliju....  [hmm2] )

a ovi mini serijali....do sada mi je poznat samo Abe Sapien, ako se ne varam? :-\

Иде иде, мислим да се не планира скори крај. И била би огромна штета. Једино што би ми лакнуло кад је скупљање у питању [evil2]
Ја видех ову "библиотеку" за 30-ак јевреја, чини ми се, па реко' да проверим да ли вреди... Видећу, можда и прибавим, тешко ми је да одолим  [banghead3]

Да, Ејба си имао у ова твоја прва два трејда, појавиће се у Box Full of Evil и Conqueror Wormu, и у пар Прича из базе другде  [grin2]  Вичфајндера само помињу, то је Сер Едвард Греј, не сећам се тренутно где се тачно помиње...

Силни

Off-topic, нисам знао да је он радио и ово

Lord Vader89

sad imas opstu Dizni temu gde mozes da stavis to :PPP

inace, to je poster za prvu epizodu/intro feature film Ducktales (and the treasure of the lost lamp), koji je uvod u fenomenalnu i predivnu Ducktales crtanu seriju!!!!!

Istovremeno, poster je koriscen i kao naslovnjaca za ovo specijalno izdanje MZ:

Силни

Значи серија ваља? Нисам гледао ништа од тога (мислим на серију, не дугометражни цртаћ)
Сећам га се, и оно је сигурно у оној кутији, зато сам се и обрадовао кад сам видео... Нека га овде, вратићемо се сада Хелбоју ;)

Lord Vader89

Odlicna je serija, veoma je zabavna i mastovita!!!!!
Vracamo se na Hellboya

Силни

Кад смо код Струзена, и постер за други део је његов, али први је неупоредиво маштовитији и лепши, овај је више као пинап за неки трејд...

Lord Vader89

Slazem se, ovaj znacajno odudara od prvog.

Mada, ne znam kako odgovara samom filmu, jer, nisam gledao nijedan film  [facepalm3] (cekao da se malo upoznam sa stripovima)

Силни

Quote from: Lord Vader89 on March 02, 2011, 03:21:20 PM
Slazem se, ovaj znacajno odudara od prvog.

Mada, ne znam kako odgovara samom filmu, jer, nisam gledao nijedan film  [facepalm3] (cekao da se malo upoznam sa stripovima)

Опа, значи пашће Хелбој-дефлорација?  [grin2]
Како ти завидим... Кад се само сетим свог иницијалног одушевљења, кад откријеш стрип, па му приступаш први пут... Па онда сконташ да ће се појавити и филм... Ех...  [cry2]
Боље да се упознаш са стриповима, мада после прва два трејда можеш да погледаш први део комотно, и други анимирани.

Lord Vader89

[lol2] [hail2]

voleo bih, koliko odmah sada, ali tako patim od hronicnog nedostatka vremena!!!  [cry2]
(heh, dopada mi se izraz, hronicni nedostatak vremena; mogao bih da ga patentiram  [hmm2] )

jel se filmovi samo naslanjaju na predlozak iz stripova, ili se radi o direktnim adaptacijama?

Силни

Хехе, патентирај га слободно, али одавно се раби  :P
Нажалост ни играни ни анимирани нису одређена адаптације конкретних епизода, неки се наслањају а неки само чешу  [grin2] о стрип, али свакако их треба погледати, чим нађеш времена... Можеш ти сва четири филма да погледаш, али контам ипак је боље неке ствари сконтати прво у стрипу... ;)

Lord Vader89

ma polako, ima vremena.... to cu ja tamo negde, za novu godinu ;D

Lord Vader89

Quote from: Silni on March 02, 2011, 01:46:26 PMЈа видех ову "библиотеку" за 30-ак јевреја, чини ми се, па реко' да проверим да ли вреди... Видећу, можда и прибавим, тешко ми је да одолим  [banghead3]

samo da prijavim, danas sam listao ovo deluxe izdanje, i sta znam.... [hmm2]
skupo jes, nema neki poseban dodatni sadrzaj (prva knjiga je imala "Hellboy sketchbook" na kraju, ne znam sta imaju ostale), jedna knjiga sadrzi samo 2 trejda cini mi se....ali je zato veliki format :) i korice bi izdrzale Veliki potop :)

dalje....videh u striparnici neko veeeliko izdanje BRPD, tvrde korice, oko 300-400 strana, pa me zanima da li je to neki "integral", ili je to opet nesto novo....? :-\

Силни

Quote from: Lord Vader89 on March 19, 2011, 11:52:55 PM
samo da prijavim, danas sam listao ovo deluxe izdanje, i sta znam.... [hmm2]
skupo jes, nema neki poseban dodatni sadrzaj (prva knjiga je imala "Hellboy sketchbook" na kraju, ne znam sta imaju ostale), jedna knjiga sadrzi samo 2 trejda cini mi se....ali je zato veliki format :) i korice bi izdrzale Veliki potop :)

dalje....videh u striparnici neko veeeliko izdanje BRPD, tvrde korice, oko 300-400 strana, pa me zanima da li je to neki "integral", ili je to opet nesto novo....? :-\

Ја сам још неодлучан само зато што већ имам скоро комплетног Хелбоја, а ако нема значајнијих бонуса, тешко да бих се одважио на куповину. Иако је формат велик, и повез сјајан, кад се то сабере испала би "прејака" цифра за комплет...  [facepalm3]

Елем овај БПРД није нов, већ је почетак пројекта, сви БПРД трејдови ће бити пребачени у варијанту са тврдим корицама. То што си ти видео требало би да у себи садржи прве три приче: Hollow Earth and Other Stories, The Soul of Venice and Other Stories и A Plague of Frogs. Са могућим додацима попут до сад објављених скечбукова и томе слично требало би да изађе на око 410ак страна... Јеси ли читао нешто од БПРД? Ако ниси, можда је то добар начин да се почне ;)

Lord Vader89

Quote from: Silni on March 25, 2011, 08:26:17 PMЈа сам још неодлучан само зато што већ имам скоро комплетног Хелбоја, а ако нема значајнијих бонуса, тешко да бих се одважио на куповину. Иако је формат велик, и повез сјајан, кад се то сабере испала би "прејака" цифра за комплет...  [facepalm3]

Evo, bas razmenih koju sa Obi Wanom na stripovi.com, on kaze da je prezadovoljan jer voli da ima ultimate izdanja omiljenih stripova.
U tome ga razumem, ali kako meni Hellboy nije medju najomiljenijima, ili nije prioritetan nikako, TPB mi je odlican, te samim tim gledam da dobijem najbolji odnos "cena-kolicina materijala".
Prva knjiga sadrzi prva dva TBP, plus sketch gallery na kraju. Moguce je da ostale knjige imaju dodatke druge vrste :-\ Proveri ti to sa nekim pouzdanim, da ne ispustis bezveze izdanje zbog mog polumisljenja :)

QuoteЕлем овај БПРД није нов, већ је почетак пројекта, сви БПРД трејдови ће бити пребачени у варијанту са тврдим корицама. То што си ти видео требало би да у себи садржи прве три приче: Hollow Earth and Other Stories, The Soul of Venice and Other Stories и A Plague of Frogs. Са могућим додацима попут до сад објављених скечбукова и томе слично требало би да изађе на око 410ак страна... Јеси ли читао нешто од БПРД? Ако ниси, можда је то добар начин да се почне ;)

moguce je da je to ovo, ali mi se cini da je naslovna bila drugacija, da je preovladavala neka zuckasta boja  [hmm2] (a cela knjiga je nosila naslov "Plague of frogs", just to mention)
http://www.amazon.com/B-P-R-D-Plague-Frogs-Collection-Vol/dp/1595826092/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1301094234&sr=1-1

nisam do sada citao BPRD, polako, ko ce postici sve?  [cry2] Izgleda da je ovaj HC jeftin u odnosu na TPB, tako da se moze desiti da pocnem sa njim :)

Силни

Quote from: Lord Vader89 on March 26, 2011, 01:08:24 AM
Evo, bas razmenih koju sa Obi Wanom na stripovi.com, on kaze da je prezadovoljan jer voli da ima ultimate izdanja omiljenih stripova.
U tome ga razumem, ali kako meni Hellboy nije medju najomiljenijima, ili nije prioritetan nikako, TPB mi je odlican, te samim tim gledam da dobijem najbolji odnos "cena-kolicina materijala".
Prva knjiga sadrzi prva dva TBP, plus sketch gallery na kraju. Moguce je da ostale knjige imaju dodatke druge vrste :-\ Proveri ti to sa nekim pouzdanim, da ne ispustis bezveze izdanje zbog mog polumisljenja :)

moguce je da je to ovo, ali mi se cini da je naslovna bila drugacija, da je preovladavala neka zuckasta boja  [hmm2] (a cela knjiga je nosila naslov "Plague of frogs", just to mention)
http://www.amazon.com/B-P-R-D-Plague-Frogs-Collection-Vol/dp/1595826092/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1301094234&sr=1-1

nisam do sada citao BPRD, polako, ko ce postici sve?  [cry2] Izgleda da je ovaj HC jeftin u odnosu na TPB, tako da se moze desiti da pocnem sa njim :)

Сад баш размишљам како је уствари јако мала разлика када се саберу два трејда (~24 јура) и упореде са Лајбрери едишн (~31 јуро), с обзиром на квалитет издања. Гаддем, оде још пара које немам  [cry2] [cry2] Шалу на страну, мени је Хелбој у топ 5, само ми је жао што ових издања није било раније. Но добро, за колекцију се мора жртвовати, трејдови ће бити за читање и прелиставање, а Лајбрери едишн за полицу, којој неовлашћена лица неће имати приступ  [grin2]

Е ни ја нисам бистрио БПРД нешто детаљно, али мислим да су та прва три трејда уствари делови целине коју завршава Жабља пошаст, па се по томе зове цело издање. Могу ти рећи да је цена више него прихватљива, а пошто ниси још читао, што да не? Мада можда ипак прво да их покупујеш и провериш, јер није БПРД баш као Хелбој... Да се не разочараш, јер ипак за те паре мо'ш да купиш два Хелбој трејда ;)