Koji strip trenutno čitate ?

Started by *Old School*, October 25, 2010, 01:06:04 AM

Previous topic - Next topic

Anto

Bjusik,Nord,Jejts&Mendrejk:Konan - Bog u zdeli i druge priče (Darkwood)

Sad definitivno mogu reći da mi je ova Dark hors edicija Konjana najbolja.Pročitah negde prilične hvalospeve na račun ovog trejda,i do drugog poglavlja  ne uvideh razloge za to.
Ali od trenutka kada se istražuje smrt Kalijana Publika,gde po prvi put u stripu o Simerijancu imamo "Agata Kristi momenat",pa do samog kraja,Bjusik na sebi svojstven način nudi jednu sjajnu i napetu avanturu,bez onih klišea koji su mi išli na q u drugim edicijama,dosta hvaljenijim.
Posebno mi se dopao lik Janise Udovičarke,i njen odnos sa Konanom.

Crtež mi standardno kod ovog DH Klonjana ne čučne na startu,ali kako strip odmiče,sve mi je draži.
Kakogod,ovo mi je jedna od najboljih priča dugokosog varvarina.

5/5
Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.

Anto

Mazi,Uceo&crtači:Granica 3,epizode 5 i 6 (Golconda)

Peta epizoda Granice, One noći u decembru, donosi jedan nov momenat u priču,vrativši se na događaje koji su prethodili ekskurziji,kroz koji se upoznajemo sa mladim ljudima koji će nestati.I ovo mi je za sada najbolji album, sa prikazom četvoro tinejdžera,njihovim životom,kao i raznim detaljima koji ih prate.I sviđa mi se pravac gde to ide.
U šestom delu, Zima koja nije htela da prođe,vraćamo se opet na staro,jednu zamršenu priču za koju ne mogu dam konkretno mišljenje dok se ne kompletira.

Crtači mi i nisu nešto,često je to na granici krokija,ali u boji i na velikom formatu deluje to sasvim ok.Najbolja mi je Frančeska Čiređa,crtačica 13.poglavlja.
Može i u Stripoteku.

Anto

Christin&Juillard:Lena (Fibra)

Pjer Kristin mi nije na listi omiljenih scenarista.Valerijan mi je ništa posebno,Orvel mi je dosadan,a Falange sam tek na treće čitanje "prokinuo" (možda bi isto tako bilo i sa ostalim stripovima,da sam im dao još šansi,ko zna).Da,tu je i Partija šaha,ona mi je dobra,kao i Falange,al' na prvu.

U Leni imamo taj negov usporeni način pripovedanja,barem u većini svakog albuma,da bi onda dobili brzi rasplet.
Uglavnom,ako vam se sviđa ta Kristinova atmosfera,nećete ni ovde lošije proći.Sam strip je spoj špijunskog žanra prožetog putopisima kroz razne i neobične,ali i zanimljive predele ove naše kugle.
Ono što je debeli plus u serijalu,je Žuilardov ctež,koji je predivan.
Tako da sve u svemu,sasvim korektan strip,kome ću se nekad možda i vratiti.
Prve dve priče 3.5/5,treća 3/5.

Najviše sam uživao u Leninim presvlačenjima,ipak.
Može i u Stripoteku.

Karven

ダークサイドではすべてがひとつ. この強大な体は私の教会です

Jozzinelli

Quote from: Karven on June 23, 2022, 07:49:24 AM
Partija šaha?
+1 ???

Anto, ne zajebavaj da je u Fibrinom izdanju ovako preveden naslov?!

Doduše, i Partija lova je isto čudna sintagma, iako je strip poznat po tom naslovu piratskog izdanja,
sad sam ukucao ceo originalni naslov kod Gugl prevodioca i kao rezultat mi je izbacilo "Lovna divljač", što već ima logike.

Mek Koj nema alternativu

Anto

Partija lova,odnosno Lovačka družina kako je prevedeno kod Fibre.
Mea culpa
Može i u Stripoteku.

Karven

Aha, reko da nema Kristin jos neki strip za koji nisam čuo.

Inače, lično smatram da je Partija lova bolji prevod. Lovacka druzina je skroz okej, cak Partija lova rogobatnije zvuci, ali ipak ima tu rec "partija" koja daje dvosmisleni znacaj naslovu s obzirom na političku pozadinu price.
ダークサイドではすべてがひとつ. この強大な体は私の教会です

Anto

sigurno da je partija lova bolji prevod;opšte je poznato da su hrvati uglavnom operisani za dobro prevođenje.
Može i u Stripoteku.

Dzonka

Alain Ayroles & Bruno Maiorana - Garulfo - Fibra

Zatrpani smo velikim brojem stripova sa mračnim temama, tako da su nam stripovi kao što je Garulfo više nego potrebni.

Garulfo je remek-delo, odnosno bajka koja je sačinjena od više bajki koje su svima nama manje ili više poznate, a dominira ona o princezi i žabi. Ayroles je na vešt način spojio sve te bajke u jedan univerzum i pružio nam jednu prelepu avanturu i omogućio da se vratimo u neko lepše (nevino) doba. Scenario je bez rupa i poseduje sve što treba da poseduje jedna magična priča - tu su princ, princeza, kralj, veštica, zmaj, čarolije, lepršavost, poruke, živopisni likovi, humor...
Maioranin crtež i Leprevostov kolorit su takođe fenomenalani i zajedno sa scenariom čine fantastičnu celinu.

Malo je reći da sam uživao u ovoj avanturi i smatram da je ovo jedan od onih stripova koji "svaka kuća mora da ima", koji je 10/10, masthevuša ili kako god je vama lakše.

Anto

džonka udara po suvom kvalitetu - Bokser,Garulfo...šta je sledeće? Popaj,Usagi,Tvrđe?
Može i u Stripoteku.

Dzonka

Nisi daleko, jedan simpatičan stripić tvog omiljenog autora.

Anto

sad htedoh napisati - nisam bio daleko - bravo Džonka!
Može i u Stripoteku.

borg

Frankenstein
Scenario i crtež : Georges Bess (adaptacija romana)

Fibra, Orka Specijal 43, 208 strana (C/B), uvećan format (248 x 332 mm).

Samo izdanje kada se uzme u ruke deluje prilično impresivno. Gabaritno, utegnuto, moćna naslovna strana. Sjajan uvod u ono što sledi...
A unutra je prava vizuelna poslastica. Bess prilično konstantan, nema onog mešanja vrsta crtanja tušem kao u Drakuli (što je meni malo bolo oči), tj, na svega par mesta ima laviranja, ali se odlično uklapa sa susednim scenama. Ima jako dobrih scena. Pročitao sam strip, relativno se brzo čita. a onda opet otvorio i malo razgledao crtež. Prosto, to je ono što ostavlja trag. Još na ovom uvećanom formatu, hrapavom papiru...
Ne znam da li je do materijala ili do štampe, ali crno mi nije dovoljno crno. Ima još nešto, al to nisam siguran da li je do mojih očekivanja ili postoji nešto tu... Na primer dok sam čitao DW izdanje Jezovnika - Rajtsona, u priči Crna mačka, mogao sam da osetim emociju, oseća se u atmosferi ludilo. Uvuče se neka jeza. Kad sam pročitao priču, pomislio sam da ludilo može biti zarazno.   [bitenails2] Rešio sam se tog stripa, jer mi stvarao neku nelagodu, iako mislim da se radi o remek delu (što se prve priče tiče). I sve je to Berni postigao na relativno malo strana.
A ovde, kod Bessa, nisam mogao da osetim skoro ni jednu emociju. A poenta je na emocijama. Jer kad je glavni junak stvarao svoju kreaciju života, razmišljao je samo o fizičkim aspektima - kako će srce da kuca, da li su nervi povezani itd. A ono što je stvorio je biće koje oseća, misli, tuguje, raduje se. I strip se upravo bavi tim sazrevanjem. Na preko 100 stranica je predstavljeno biće koje prolazi put od odbacivanja, patnje, otuđenja, preko osećanja pripadnosti, spoznaje ljubavi, nade do besa, mržnje i osvete.

Fali mi malo one stripovske alhemije pa da kažem to je to!
Svakako ostaje u kolekciji. Bar dok se ne zasitim crteža.  :)
Resistance is futile.

broj1

Ovo ce da se cita narednih godinu dana

TANGENTE (PRADO)
SPIRU U ZEMLJI SOVJETA
NAJKULIN POVRATAK ZEMLJI
STRIPOTEKINIM ZAVEJANIM STAZAMA
(TANIGUCI)
GARULFO
SEDAN ZIVOTA KOPCA
LYDIE
ATENTAT (KOLORKA)
DOK SVIRA FADJO
TRILOGIJA NIKOPOL (NE KOLORKA)
BAS OVDASNJI (KOMIKO)
JA, FRANSOA VIJON
COLT FRONTIER (TOPPI)
MANUEL MONTANO (PRADO)
MAUS
KOMANDANT MARK (OBOJENI PROGRAM)
ZAGOR MAXI DUGO PUTOVANJE
GJO 1 i 2
DJECA KAPETANA GRANTA (malo veci format)

NIJEDAN VELIKI BLEK  [cry2]

Blizu je bila i Lena da se usunja na spisak ali..

Saveta Govedarevic

Borže Drakula vs. Frankeštajn koji ti je bolji?