experimentalni rok & progressive

Started by rope76, September 19, 2011, 12:53:37 AM

Previous topic - Next topic

vatrena_stenica

Prvo, hvala ti mnogo na ovim pedlozima!

Drugo, ne diraj DT!!! 😈 Dobro, umeju da preteraju malo, ali opet, ne diraj DT! Osim toga niko ne može toliko da presvira (da ne kažem ono što svi mislimo) kao džezeri. 😆 Zbog toga uvek konsultujem jednog kolegu koji je džezer da mi kaže šta da preskočim, jer ću se smorim.

Math rock mi je kul i često za uživanje, ali mi ne prija uvek. Iskreno, nekad mi je zamorno da uopšte razmišljam o žanrovima danas, jer muzičari prave dosta izleta u razne žanrove, pa mi sva ta kategorizacija dođe besmislena i gledam da se njome ne opterećujem.

GYBE nisam nikad slušala. Možda sam čula baš davno od likova sa faxa kada smo uživali jureći nove bandove i filmove, ali sam to jednostavno prekočila. U glavi mi samo ostao upečatljiv naziv banda. Jbg, neiskusno. Slušam ih sad i dopada mi se ta neka seta koju imaju u nekim stvarima. Od ostalog što si priložio Hibernal mi baš baš leži i The Ascent of Everest, Hammock možda manje (bar ovih par stvari koje sam čula).

Za te Korejce nikad čula. Doduše, pregledala sam par strana pod ovim topikom i ima stvari koje ste okačili (još par likova i ti) a da moj život okrznule nisu. Nemam pojma gde ste ih iskopali, ali vam hvala što ste ih podelili.

ness1602

Da,ja uglavnom gledam PA(progarchives),mada i svugde drugde naleti nesto zanimljivo, ali to uglavnom upada u Avant/RIO , a za to treba koncentracije slusati.
Da, Hammock ima svasta, zaboravih da se ogranicim recimo na Silencia recimo.
Od domacih tu je Virvel, odlicno zvuce uzivo,slusao sam ih bas davno u ana4pistolja.
I naravno kad se vec ide na blesavu stranu,tu je Mekanik Destruktiw Komandoh od magme,meni u top 5 albuma ikada(na drugom mestu ajde).
CIA niggers

vatrena_stenica

Virvel mi je onako. Nije nešto što bih slušala. Al' preko njih stigoh do benda Bitipabiti i pesme Glečer. Ta mi je stvar kul, ali ostale opet nisu moj fazon i sve su mi nekako iste. Sve u svemu, meni je to sve neka vrsta hipsteraja. Mada meni su i likovi koji koriste Vim editor hipsteri (iako ima milion prednosti, pizdela sam od količine nekih nelogičnih mi komandi), tako da je možda bolje da ćutim. 😂 A ovaj Mekanik Destruktiw Kommandoh je previše za moje uši. Nije nešto što bih mogla da slušam i uživam.

Hammock - Silencia mi je fino i atmosferično, ali ni po čemu prepoznatljivo u odnosu na krš sličnih stvari. Moglo bi da prođe i kao muzika za delove Barake/Koyaanisqatsi i tome slično.

ness1602

Da,ja obicno kad hocu nekoga da oteram od progresive dam mu MDK da slusa :D
Pa ako mu se svidi ili se potrudi da mu se svidi, onda definitivno je progresiva za njega.
Ja sam na vim navikao, i nano mi je nekako nezgrapan, tako da bez vim-a nista :)

Za ovu godinu obavezno Ellesmere i Viima(razbijaju Finci ako se ne varam.)
Neal Morse mi je jos na doslusavanju, ali ovo oko Jozifa je dosta slabije nego Exorcist.
CIA niggers

Šerif Koleman

MDK je milozvučje.

http://youtu.be/Kl2ciFt6OWY?si=4WyhIam8oEEirRI

Odlična pesma sa jako dobrog albuma.

vatrena_stenica

Jbte, ala sam predosetila za Vim! 😂
Ellesmere kul. Ali MDK i dalje nije za moje uši. Lepo je što se vi trudite da mi dočarate kako je to super, ali da to slušam stalno nema šanse. Mogu da poslušam s vremena na vreme i to je to. Kul mi je ta neka repetitivnost i što na momenat sve zvuči kao da čarobnice usred noći bacaju čini, ali mi nekako nije za često slušanje i zahteva mi izvesnu dozu koncentracije i da budem u određenom raspoloženju. Stvar jeste u najmanju ruku čudna i hipnotišuća, muzika mi je dobra, ali je ovo ipak za dozirano slušanje. 😎 A zna li se o čemu oni to "čantuju" (ne nalazim trenutno dovoljno lepu srpsku reč, a chanting mi je baš kul)? Našla sam lyrics, ali pojma nemam je l' to uopšte neki jezik. 

U, Touching once je odlična!!! Podsetilo me na Deep Purple iz '69. Blind i April su "milozvučje" za moje uši. 😉 Prava šteta što Evans nije pevao još nešto, tako ima spec boju glasa i tako fenomenalno ide uz onaj album. Nekad davno sam tražila njegove solo stvari, ali nije to bilo to.

Blind - https://www.youtube.com/watch?v=BVRc4y4oC-s
April - https://www.youtube.com/watch?v=RaMmBH3pYxY

ness1602

Jezik je zeuhl, izmisljen naravno, kombinacija nemackog i francuskog. Tako da ima negde recnik tacno o cemu pevaju,ali je i ovo dovljno.
Kad krenu odma sa Hortz fur der steken west odma znas da krece 40min zabave. K.A. je recimo u slicno fazonu, ali nista nije tako u kvalitetu ,i naravno stela koja zavija, svaka cast.
Zato to i jeste poseban zanr, Zeuhl, gde nema naravno puno bendova,recimo dosta jak(u smisli da bubnjar lupa ko blesav) jeste bese onaj japanski koenjikoeki(ili kako vec bese), ali ima sigurno jos nekolko dobrih bendova, pa i solo od Janick Topa, gde bas melje. Bas kao instrument.

Jbg za sve te RIO/Avant bendove,mora da se sedne i da se slusa,ne pusta te recimo da krecis i slusas, mora 100% koncentracija.
Zato ja i slabo slusam negde od septembra, mozda par albuma mesecno novih,kad imam vremena uz posao. Sad kad je tu sitno dete bas slabo, pa i stripove citam pred spavanje, i u 4h ujutru kad krece hranjenje :)

Ali sam zato stigao na switchu da obrnem Syberiu 1 i evo dvojku zavrsavam. Koji je majstor bio Sokal!
CIA niggers

Šerif Koleman

Maxophone -Antiche Conclusioni Negre

vatrena_stenica

Quote from: ness1602 on March 05, 2024, 10:43:56 PMZato ja i slabo slusam negde od septembra, mozda par albuma mesecno novih,kad imam vremena uz posao. Sad kad je tu sitno dete bas slabo, pa i stripove citam pred spavanje, i u 4h ujutru kad krece hranjenje :)
Ali sam zato stigao na switchu da obrnem Syberiu 1 i evo dvojku zavrsavam. Koji je majstor bio Sokal!

K'o brata da slušam. 😂 Tako i on obrne poneku mangu ili igru kad mu beba dozvoli. Spava i stojeći i sedeći. Slabo sam upućena u igre. Zapravo niti ih pratim, niti šta znam o njima. S burazerom sam baš davno davno i tek ponekad igrala Prince of Persia, Assassin's Creed, Mortal Kombat, neke pucačine, autiće, aviončiće ili neke logičke igre. Ne sećam se uopšte ni šta sam igrala. Ono što mi je ostalo u mnogo lepom sećanju je Machinarium. Prelepa mala igrica. Strategije nikad nisam igrala, ali sam zato jedno vreme cepala poker i više ga ne pipam. Baš sam bila preterala i morala sam da stavim tačku na to. Igrice su meni mnogo zarazna stvar, pa valja bar to držati pod kontrolom, kad stripove i knjige ne umem. 😎

ness1602

Bas ne znam sta da mislim o Fleshvessel.
Obicno i ne slusam ekstremni metal, posto mi vriskanje i dupla/trodupla bas pedala vise smetaju nego sto uzivam. Ali reko ajde da mu dam sansu, iako htedoh posle par minuta da prekinem.
I ovaj album Yearning: Promethean Fates Sealed  je totalno luda i cudna stvar. Toliko se progresiva provlaci kroz taj melodicni il sta je vec blek/det da je to nenormalno, gotovo da se trudis da kroz to lupanje slusas te pozadinske prelepe melodije klavira,saksofona i cega vec.
Da klarinet,ali kako je to dobro ubacen klarinet ono nije normalno.
Tako da od mene ozbiljna preporuka ko slusa progresivu, a da cuje nesto novo. Iako ni ja ne volim vriskanje,ovde ponekad i ima smisla. I ta dupla pedala.
CIA niggers