Zagor u narednom periodu...

Started by Dobrica Cosic, January 19, 2019, 03:50:52 PM

Previous topic - Next topic

Mhejl

užasavajuće, u stilu ferijeve mračne atmosfere:


odvratno, preveliki odmak od ferijeve mračne atmosfere:
Očevu sobu krase gusle stare i crno-bijeli tv...
njegov kapital su gomile knjiga, ideje i problemi

Dobrica Cosic

Quote from: Mhejl on January 20, 2019, 10:30:42 PM
užasavajuće, u stilu ferijeve mračne atmosfere:


odvratno, preveliki odmak od ferijeve mračne atmosfere:

Meni se ne svidjaju ovi crtezi, jednostavno nemaju atmosferu...

boss52

From the rockin' of a cradle to the rollin' of the hearse
The goin' up was worth the comin' down

koze123

Ako se ne varam ovo je Barison iz Buđenja. Dobrice može da ti se sviđa ili ne sviđa crtež, ali atmosfera je sjajna. Samo treba malo proširiti vidike od Ferija, koji iako je umeo da stvori odličnu atmosferu, nije jedini.  ;) :D

Mhejl

Da, Barison iz Buđenja. Kao što rekoh, izuzetna atmosfera relativizovana osrednjim (at best) Buratinijevim scenarijem. Nadajmo se da će Barison održavati ovaj nivo kvaliteta, jedna je od rijetkih svijetlih tačaka u zagorovom crtačkom staffu.

Jedan od najbolje nacrtanih novijih zagora jeste i segment Lole Airagi iz OP br.42, Priče iz Darkvuda:
Očevu sobu krase gusle stare i crno-bijeli tv...
njegov kapital su gomile knjiga, ideje i problemi

Dobrica Cosic

U sklopu priprema za čitanje četvrtog Rakosijevog povratka 616 - Vampiri!, 617 - U potrazi za Rakosijem i 618 - Husari smrti rešio sam da ponovo pročitam priču objavljenu u Veselom četvrtku 57/58/59 - Crna krila noći-Vampirica Ilenija-Krijumčari iz Lagune. Nekako i pored dva pokusaja, i to iz piratskog izdanja a kasnije i iz ovog redovnog izdanja nisam smogao snage da se koncentrišem i pažljivo pročitam ovu priču.
Za početak jedino mogu da pohvalim gotovo izuzetnu naslovnicu prve priče i nista slabije naslovnice za preostale dve priče.

StripBĐ

Quote from: Dobrica Cosic on February 17, 2019, 12:29:36 PM
U sklopu priprema za čitanje četvrtog Rakosijevog povratka 616 - Vampiri!, 617 - U potrazi za Rakosijem i 618 - Husari smrti

Kad sam hteo da čitam ovu priču, nisam mnogo očekivao od nje, ali na kraju čitanja utisak je bio pozitivan!

Quote from: Dobrica Cosic on February 17, 2019, 12:29:36 PM
rešio sam da ponovo pročitam priču objavljenu u Veselom četvrtku 57/58/59 - Crna krila noći-Vampirica Ilenija-Krijumčari iz Lagune. Nekako i pored dva pokusaja, i to iz piratskog izdanja a kasnije i iz ovog redovnog izdanja nisam smogao snage da se koncentrišem i pažljivo pročitam ovu priču.
Za početak jedino mogu da pohvalim gotovo izuzetnu naslovnicu prve priče i nista slabije naslovnice za preostale dve priče.

Moram priznati, da me malo iznenadilo, što ti se ova priča nije dopala. Na mene je ostavila veoma dobar utisak. Više mi se dopada od Zagora 616, 617 i 618.

Dobrica Cosic

Strip BĐ, malo si me zabrinuo sa argumentom koji si izneo, da su Crna krila noći bolja od priče U potrazi za Rakosijem. Ali pravi odgovor na tvoju konstataciju mogu ti dati kada pročitam ovu priču. Inače završio trodelnu priču sa Ylenijom, dobra, ali nikako i odlična, bar po meni.

Dobrica Cosic

Hmmm, Zagor 611 - Gospodari i 612 - Plamen nad Merivelom, sta reći kada uzmeš Zagora u ruke i ne možeš da ga pročitaš???
Možda jedna od najlošijih epizoda serijala ako izuzmemo one stare vise od pola veka iz početnog perioda. Ovakvim pričama nije mesto u redovnoj seriji koja mora da ostane svetinja i garant kvaliteta. Maxi, specijali i ostala propratna izdanja možda i moraju da prime ovakve priče, redovna serija ne sme. Da je loše i da će biti loše sasvim sigurnan garant je i Kjarola. Bled, nikakav kao i uvek. Od njega mi je samo ''legao'' nekada davno - ''Tajna jednoroga'' i nikada ništa više. Međjutim Buratini mu je dozvolio da čak obeleži i 2019. godinu u redovnoj seriji kada nas krajem godine očekuje njegova trodelna priča. Bez obzira na zasluge čoveku nije mesto u redovnoj seriji...

Karven

Zagor samo može da se šutira u dupe od sreće što Kjarola radi na njemu. Budućnost serijala je upitna koliko zbog Buretovih sve debilnijih scenarija koliko i zbog potenciranja kužnog užasa zvanog Verni. Mračno je nebo iznad Darkvuda.
ダークサイドではすべてがひとつ. この強大な体は私の教会です

Riđobradi

Quote from: Dobrica Cosic on February 19, 2019, 11:44:04 PM
sta reći kada uzmeš Zagora u ruke i ne možeš da ga pročitaš???

Ja se ovako osećam čitav život!
тыпе оф материал

broj1

Quote from: Riđobradi on February 20, 2019, 10:58:24 AM
Ja se ovako osećam čitav život!
Idi leci se :) (shala, mala ne zameri)

Ne bi da se mesam nesto previse ovde.
Licno bi voleo da se mrcvarenje zagora
jednom skorije okonca (volim zagora kao junak i uvek cu voleti ali sto je previse, previse je toliko drugih stripova za citati ima) ali i postujem stav fanatika da mora ici dalje po "svaku cenu".

Tako da dok god zagor izlazi.. vise nego dobrodosla je ova tema  [zag]

Mhejl

Očevu sobu krase gusle stare i crno-bijeli tv...
njegov kapital su gomile knjiga, ideje i problemi

Dobrica Cosic

Епизода Вампири/ Употрази за Ракошијем / Хусари смрти (Загор редовни 616-618)

Прочитао сам ову епизоду, могу речи да сам опет задовољан Загором, серијал није мртав, ипак остаје утисак да је ово предигра за епизоду Лондонски вампири/ Трансилванија коју ће одрадити ДелаМоника и Вентури чему се посебно радујем, нарочито овом другом, мада и први полако постаје све бољи.
Епизода почиње као у стара добра времена, почетак мало подсећа на Пламену лобању, писмо, Дранки Дранк, присуство зла, легендарни Метревелић наше горе лист, неки нови занимљиви доктор Сандерс, Иленија, појављивање новог вампира Курта Сватека...Има свега.
Занимљиво или не, али овде нема појављивања Ракосија иако је наводно ово његово четврто појављивање. То је и специфичност епизоде, можда и мали минус али тако је.

Mister No (pilot)

see,in this world there's two kind of people,my friend.Those with loaded guns,and those who dig.