Preporučite seriju...

Started by Vladimir, September 23, 2010, 08:51:29 PM

Previous topic - Next topic

Riđobradi

Silo mi je bio jako simpatičan. Veoma gledljiva SF navlakuša, ne preterano duboka, ali u poplavi katastrofalne ponude odskače.

Reservation Dogs, ponovo. Skoden!

(Takođe, Star Trek: The Strange New Worlds je prilično zabavan. Najbolje od ST univerzuma od kad je CBS krenuo, mada to i nije bilo toliko teško postići. Od Discovery-a sam odustao, više ni slatka glavna glumica nije mogla da ga izvadi...)
тыпе оф материал

ness1602

Silo odlican, kraj bas dobar.
From poslednja sezona kraj totalno ludilo ,iako je malo sporije bilo u celoj sezoni.
Mislim da nista drugo nije bilo iole blizu tome. La Brea je ok ,limunada , i Lazarus Effect isto nije los.
CIA niggers

Imrahil

Meni Silo bio dosadan, batalio na prvoj, valjda mi dosta više post apokalipsi, sve smo sjebali i tome slično. ;D
Mogao bih da probam ovih dana ovaj zadnji marvel isprdak, samo šest epizoda pa ako izdržim  ;D
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Riđobradi

A paaazi, priča u Silosu praktično počinje od treće epizode kad postane jasno ko je zapravo glavna junakinja. Prve dve mu dođu ko prikvel. Mada da, definitivno ima filer momenata i praznog hoda i posle, iako meni simpatično.

Sigurno bolje od Marvel isprdaka! Pa čuvaj svoje nervne ćelije, pobogu Imrahile...  ;D
тыпе оф материал

Imrahil

To je Marvel, to se voli ;D
zez na stranu, probaću, možda me smori, lako moguće  ;D

Silo ću probati audio knjige pa da vidim, možda bude zanimljivije.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

ness1602

Ih audio knjige,do se koristi samo u  wc-u. Zainteresovalo me,pa sam i ja gledao knjige,ali sam otisao u drugu stranu i nisam ih ni potrazio. Jbg kad nema BD-a vise
CIA niggers

ness1602

Evo odgledao nesto malo crtaca pa da zapisem:
Futurama 10ka- Manje smesna realno,mada ima totalno zajebancija na kraju sezone,pogotovo sa onim automobilcima i svim. Tako da je prijatno i dalje gledati ih.

Scavengers Reign 1-3 - Pocinje tipa isto kao i prophet,zajebano na nekoj planeti.Medjutim, nekako druga i treca epizoda mi izgledaju kao dokumentarac o planeti xyz, kao da putovanje do Demetera nije ni bitno. Videcemo kako se dalje razvija.

Pantheon - E ovo je vec zajebano. Jedini minus jeste sto je crtac u formi vizualnog romana ili point i click avanture,bas mi se ne svidja to u modernim crtacima. Dajte malo leprsavosti u crtez. Elem, nabudzenost AI, za sada ovde uopste ne vidim neku manu,iako je prva epizoda bila nekako cudna, vec se u 2-3 to dobro odigrava, i jedva cekam sta ce dalje biti. Koliko vidim ima 2 sezone i to je to.
CIA niggers

Zlix

Ja odgledao tri epizode Invincible i zasad je vrlo dobro.

vatrena_stenica

Ako ste ikad propustili da čujete For Whom the Bell Tolls na japanskom, sad je prava prilika. Pogledajte Blue Eyed Samurai. Animacija odlična! Scene borbi fantastične! 😍 🥰 Najavili i drugu sezonu.
https://www.youtube.com/watch?v=nJ1yQn17lbE

vatrena_stenica

Ako volite britanski humor, velika preporuka za seriju The Thick of It. Najurnebesnija uloga P. Capaldi-ja (12. doktora). Bolje od svakog trejlera je da tražite gifove Malcoma Tuckera. Koliko god da je iznova gledam, nikad da dosadi. Postoji i film - In the Loop, ali serija je zakon.
https://www.imdb.com/title/tt0459159/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_the%2520thick%2520o

Slow Horses - poslednja stvar koju sam gledala. Upravo je gotova treća sezona. Dovoljno je reći Bog Otac Gary Oldman. Prva sezona je apsolutni hit, druga slabija, u trećoj se popravljaju.
https://www.imdb.com/title/tt5875444/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_slow%2520horse

The Prisoner - serija iz 1967. koju... ma samo je pogledajte (i Čelične Device je vole). Imam i strip, ali još nije došao na red, tako da nemam pojma kakav je, ali serija je odlična!
https://www.imdb.com/title/tt0061287/?ref_=vp_close

Number 6: I will not make any deals with you. I've resigned. I will not be pushed, filed, stamped, indexed, briefed, debriefed or numbered. My life is my own. (ali malo sutra)

Number 66: Game of chess, m'dear?
    Number 9: I don't play.
    Number 66: You should learn. We're all pawns, m'dear.

Brassic - gupani i tupani na britanski način, mozga bez. Glumi Joe Gilgun svima nam poznatiji kao Cassidy iz Preachera.
https://www.imdb.com/title/tt9174582/?ref_=vp_close

Derry Girls - liči na tinejdž seriju, ali nikako nije samo to. Severna Irska. Sprdačina na svakom koraku. Epizode po 20-ak min. E da, i ovde postoji energy vampire kao i u What do we do in the Shadows.
https://www.imdb.com/title/tt7120662/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_q_derry%2520girl

I za onog jednog čoveka na ovom forumu koji gleda južnokorejske i japanske serije - W: Du gaeui segye (nešto kao Worlds Apart ili šta god). Kul ideja, ali naravno da mora biti sladunjavo, rupičasto i naivno. Priča prati mangaku koji pokušava da ubije svog glavnog lika, jer mu se posle godina i godina rada lik smučio, ali to mu nikako ne polazi za rukom. Njegov glavni lik biva "usisan" u realan svet, a ćerka u svet mange. Tako nekako, davno sam gledala. Simpa, zar ne. Još i da je ozbiljno. I molim vas, ovde trejler nemojte gledati, jer onda nećete ni seriju. Totalni je krš.

Kayvaan

Ok, moram da ti priznam da je Brassic ispunio očekivanja. Pilot epizoda je meh, ali ako je izdržiš, nagrada je zadovoljavajuća. Ovaj Gilgun je razvalio u "This is England" serijalu.
Sallex

vatrena_stenica

E, drago mi je da ti se dopala. Ima dana kad mi prijaju te 'ladovine od serija, jer moram da odmorim mozak od mate. Nekad mi je stvarno potrebno da baš baš ne razmišljam. Sad gledam Shoguna i uopšte nije loš. Plus gotivim Sanadu i skidam kapu što su insistirali da Japanca može da glumi samo Japanac, a ne Afroamerikacan jevrejskog porekla s plavim očima i riđom kosom i sl. Izvinjavam se što nisam politički korektna, ali mi je preko glave veštačke i usiljene kulture na papiru i pred kamerama.