Zlatna Serija - Lunov Magnus Strip, ZS/LMS, Dnevnik, Novi Sad

Started by broj1, October 09, 2010, 03:07:15 AM

Previous topic - Next topic

Rider of the lighting

Kad sam vec kod ritma izlazenja,kako mi se cini,kasnije,krajem devedesetih i pocetkom osamdesetih su isle zasebne serije stripova(ovo znam i iz nekih ZS koje imam).Valjda su Marti,Dilan,Nik Rajder,Seksstrip( [grin2] ) isli 1,10,20 i 25 u mesecu.Da li je bilo usporenja ZS zbog ovoga ili je ona isla normalnim tokom sa Zagijem,K.Markom i ostalima?A kad je vec tu i polemika oko toga da li je bilo dobro ili ne to sto su isli mesano i nije se znalo sta ce sledece.,evo mog misljenja:mislim da je bilo sigurno ushicenja i razmisljanja o tome sta ce ici kasnije itd. Ali je drugo vreme bilo,bez interneta itd. i ono sto Dnevnik servira je jedino.Sad,pitanje je da li bi sada bilo dobro ili ne [hmm2] Inace,mislim da bi bilo kul da postoji neki almanah VC-a(njega uzimam za primer jer je najveci izdavac koji salje stripove na trafike) gde bi isle neke specijalne epizode nekih junaka koje nisu vec obuhvacene,kratki stripovi odredjenih junaka,a i mogao bi tu da se provuce neki stari kratki serijal,npr. Tim i Dasti i razni dodaci u vezi strip-junaka?Naravno,to bi bilo jeftino,jer ako nije jeftino,what's the point?Bilo bi lepo da makar malo osetimo car ZS-a i LMS-a i mi koji nismo mogli da ih uzimamo pre,a i oni koji jesu a zeleli bi ponovo.Sta mislite,da li bi to bilo izvodljivo u danasnje vreme i da li bi kupovali?
Heavy boots of lead,fills his victims full of dread,running as fast as they can,Iron man lives again

Snake Plissken

Ja nekako ne verujem u to. Sumnjam da bih ja dao kintu za takvo nesto.

WOOLF

Čisto sumnjam da bi to sad imao dovoljnu publiku.  :-\
Woolfcomics

Rider of the lighting

Pa,prvenstveno bi trebalo da bude jeftino,jer onda what's the point,onda lepo uzmes u 'normalnom' izdanju.Ne znam,moglo bi da ima 90-100 str. na A4 formatu?Tu bi mogla da udje:1 kompletna epizoda,1 krakta epizoda,10-15 str. o strp junacima,zanimljivostima itd. Onda neki kvizovi,zezalice itd. o stripu i napunio bi se sadrzaj.Sta mislite koliko bi to moglo da kosta?300 din.?
Heavy boots of lead,fills his victims full of dread,running as fast as they can,Iron man lives again

Dragan_VŠ

Quote from: broj1 on May 04, 2011, 03:48:50 PM
Za ritam izlazenja ne bi ti mogao nesto konkretno reci ali mislim da bi recimo Dragan_VS mogao?


Koliko se ja secam, jednom nedeljno su izlazili po jedan ZS i LMS, cini mi se da je utorkom izlazio ZS, a petkom LMS ili obrnuto. Eh deco, davno je to bilo, ko bi se tacno svega setio... [lol2] Uglavnom mesecno smo imali sigurnih 8 ZS/LMS! [sign-good]
Једнога дана, жалиће жене, зашто нема мене...

Max

Quote from: Dragan_VŠ on May 04, 2011, 07:47:04 PM

Koliko se ja secam, jednom nedeljno su izlazili po jedan ZS i LMS, cini mi se da je utorkom izlazio ZS, a petkom LMS ili obrnuto. Eh deco, davno je to bilo, ko bi se tacno svega setio... [lol2] Uglavnom mesecno smo imali sigurnih 8 ZS/LMS! [sign-good]
Ako smem i ja da se umesam ...
Elem, sto kaze Dragance, ZS je izlazio utorkom i kod mene u Zemunu sam tacno znao u koji kiosk dolazi i u koje vreme, jer sam samo cekao poslednji cas (kada sam isao pre podne u skolu) da pojurim do kioska sa stripovima, medjutim LMS je (bar u Zemunu) izlazio cetvrtkom! To su bila zlatna vremena!

Dragan_VŠ

Quote from: Max on May 04, 2011, 08:22:56 PM
Ako smem i ja da se umesam ...
Elem, sto kaze Dragance, ZS je izlazio utorkom i kod mene u Zemunu sam tacno znao u koji kiosk dolazi i u koje vreme, jer sam samo cekao poslednji cas (kada sam isao pre podne u skolu) da pojurim do kioska sa stripovima, medjutim LMS je (bar u Zemunu) izlazio cetvrtkom! To su bila zlatna vremena!

E pa onda je bio cetvrtak, sta mogu, ostarilo se, pa sam zaboravio... [lol2] [facepalm3]
Једнога дана, жалиће жене, зашто нема мене...

Max

Quote from: lixon on May 03, 2011, 01:46:55 PM
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=2393.0

Za sve one kojima trebaju popisi DNEVNIKOVIH IZDANJA!
Za sada sam primetio jednu gresku kod popisa, Lixone!
Naime  poslednji broj SZ-a je izasao u julu 1993. god. isto tako i LMS 997 Mister No i cena koja je bila predhodno odstampana je precrtana i napisana nova (jer je u to vreme besnela inflacija!!!). Toga se tacno secam jer sam kupio na kiosku u Budvi poslednja 2 ZS i LMS stripa 1993. god!!!!!

I napisi jos samo SPC Strip zabavnik, jer su tu izlazili i Zagor, Tex, K. Mark ...

... i za kraj Strip zabavnik II izdanje mali format broj 74 poslednji broj je krenuo Zagor u nastavcima u epizodi Zagor - te - nej. Zakljucno sa tim brojem je ugasena serija Strip zabavnik i Dnevnik je pokrenuo SPC  ZAGOR 1 - Zagor te nej, 2. Zagorova odiseja ...

Max

Quote from: Dragan_VŠ on May 04, 2011, 08:27:24 PM
E pa onda je bio cetvrtak, sta mogu, ostarilo se, pa sam zaboravio... [lol2] [facepalm3]
Ma sve je ok, Dragance. Meni mozak (bar kada su u pitanju stripovi) radi ko zmaj!
Recimo secam se da je  npr. u isti dan izasao DD Dnevnik 13 Medju nama i ZS 902 Voz smrti! Kakve srece za mene u isti dan 2 junaka koja sam gutao ...

prozirna senka

Quote from: Max on May 04, 2011, 08:22:56 PM
Ako smem i ja da se umesam ...
Elem, sto kaze Dragance, ZS je izlazio utorkom i kod mene u Zemunu sam tacno znao u koji kiosk dolazi i u koje vreme, jer sam samo cekao poslednji cas (kada sam isao pre podne u skolu) da pojurim do kioska sa stripovima, medjutim LMS je (bar u Zemunu) izlazio cetvrtkom! To su bila zlatna vremena!

Nije samo u Zemunu. I u Valjevu ;)

lixon

Quote from: Max on May 04, 2011, 08:27:32 PM
Za sada sam primetio jednu gresku kod popisa, Lixone!
Naime  poslednji broj SZ-a je izasao u julu 1993. god. isto tako i LMS 997 Mister No i cena koja je bila predhodno odstampana je precrtana i napisana nova (jer je u to vreme besnela inflacija!!!). Toga se tacno secam jer sam kupio na kiosku u Budvi poslednja 2 ZS i LMS stripa 1993. god!!!!!

I napisi jos samo SPC Strip zabavnik, jer su tu izlazili i Zagor, Tex, K. Mark ...

... i za kraj Strip zabavnik II izdanje mali format broj 74 poslednji broj je krenuo Zagor u nastavcima u epizodi Zagor - te - nej. Zakljucno sa tim brojem je ugasena serija Strip zabavnik i Dnevnik je pokrenuo SPC  ZAGOR 1 - Zagor te nej, 2. Zagorova odiseja ...
Deder,ne trazi dlaku u jajetu.Postavicu ovih dana jos neke spiskove,na drugom forumu.Ovaj ovde je rezervisan za ZS i LMS!  [dork2]

Max

Quote from: lixon on May 05, 2011, 12:36:46 AM
Deder,ne trazi dlaku u jajetu.Postavicu ovih dana jos neke spiskove,na drugom forumu.Ovaj ovde je rezervisan za ZS i LMS!  [dork2]
Eto ti sad! Dlaka u jajetu! Ipak da budemo precizni! Slazem se da je predvidjeno da ZS i LMS izadju 1992. god, ali u praksi se pokazalo drukcije!
Poslednji broj MM 107 je izasao 1994. god i kostao je 2 din!

Max

Quote from: prozirna senka on May 05, 2011, 12:00:43 AM
Nije samo u Zemunu. I u Valjevu ;)
Verovatno je onda i u drugim krajevima bivse nam YU izlazili u to vreme!

Morrison

Potvrdjujem da je rec o utorku i cetvrtku, zato sto se secam da je izmedju ZS i LMS izlazio Mikijev Zabavnik.  ;)
There ain't no grave gonna hold my body down

Dragan_VŠ

Da, utorak i cetvrtak su u pitanju, s tim da je petkom izlazio Alan Ford! [yeah2]
Једнога дана, жалиће жене, зашто нема мене...